ACTUEEL

Lezing Saalmerink viert Feest

Saalmerink viert feest
Hoeveel mensen zouden nu nog weten wanneer het Saalmerink gebouwd en geopend is? Een vraag die door de meeste mensen in Haaksbergen niet of nauwelijks beantwoord kan worden.

Dit kalenderjaar is het op de kop af 50 jaar geleden dat de eerste mensen het “Bejaardenhuis” betrokken. 


Voor de huidige bewoners werd op verzoek dinsdagmiddag 25 oktober in de zaal De Vijverhoek van het centrum een lezing gehouden over de geschiedenis van de ziekenzorg in Haaksbergen. Henny Slotman van onze Historische Kring werd door de Jubileumcommissie uitgenodigd eens iets te vertellen over de ziekenzorg in ons dorp. Bewoners, medewerkers en andere belangstellenden waren een en al oor voor het schitterende verhaal van Henny. Een verhaal dat dieper inging op de ontstaansgeschiedenis van de ziekenzorg in Haaksbergen. Immers, ziekten hebben ook de mensen in ons dorp altijd geplaagd. Difterie, scheurbuik, tuberculose, lepra en de pest gingen ook onze inwoners niet voorbij. De bouw van een ziekenhuis met alles wat erbij hoort, neemt een prominente plaats in tijdens het verhaal dat Henny aan zijn aandachtige publiek vertelde.  De plaatselijke dokters, vroedvrouwen, verpleegsters en bekende religieuze zusters passeren de revue. Een herkenbaar gegeven voor velen van de talrijke aanwezigen. Want wie heeft niet gehoord van dokter Scaf, dokter Grooters, dokter Prins of hen zelfs meegemaakt? Er heeft zich in Haaksbergen heel wat afgespeeld in de afgelopen jaren. Begrippen als ziekenfonds, fusies, barbier en chirurgijn, wit-gele en groene kruis komen de luisteraars bekend voor. 

Voor de Historische Kring Haaksbergen is het geweldig dat Henny Slotman eerdere publicaties over de gezondheidzorg heeft aangevuld en verdiept. Namens de jarige Livio werd hem een enveloppe overhandigd vergezeld van een groot applaus door de bezoekers van deze prachtige middag.

Boeiend
Aandachtig
Herkenbaar verhaal
Warm applaus 
Grote groep geïnteresseerden

Foto's 

Openingstijden Historisch Centrum

maandag 09.00-12.00 en 13.30-17.00 uur
dinsdag 09.00-12.00 en 13.30-17.00 uur
woensdag Gesloten
donderdag 19.00-22.00 uur
vrijdag  09.00-12.00 en 13.30-17.00 uur  


Contactgegevens

Historische Kring Haaksbergen
Markt 3 - Souterrain Gemeentehuis    
7481 HS  HAAKSBERGEN
Tel.: 053-5742374
E-mail: info@historischekringhaaksbergen.nl 

Bankrekeningen

Voor schenkingen en giften:
Rabobank: NL76RABO0324229917
ANBI-nr. 8056.08.837
Voor lidmaatschap en abonnement:
Ing: NL23INGB0002547699

Overige gegevens 

Kamer van Koophandel: 40073806
Fiscaal nummer: 8056.08.837
Statuten

  Bekijk hier ook de Facebookpagina's van
Oud-Haaksbergen

en de 
Historische Kring Haaksbergen